Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mandat za przekroczenie prędkości o 1 km/h?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Mandat za przekroczenie prędkości o 1 km/h?

    Jest O3 RS 230, ale Twoja to jest O3 RS 330 :lol:

  • #2
    Mandat za przekroczenie prędkości o 1 km/h?

    Jak ustalił reporter RMF FM Mariusz Piekarski, posłowie z ministerstwa infrastruktury chcą usunąć z kodeksu drogowego przepis, który dopuszczał przekroczenie dozwolonej prędkości o 10 km/h. Może to oznaczać, że kierowca otrzyma mandat za przekroczenie prędkości już o 1 km/h.
    Projekt zmian jest już gotowy w klubie parlamentarnym PO. Trwa jednak jeszcze dyskusja, czy kierowcom nie zostawić minimalnego marginesu błędu – np. 2-3 km/h.
    :



    Całość
    Mandat za przekroczenie prędkości o 1 km/h? Posłowie i policja są "za" :: Wykop.pl

    Komentarz


    • #3
      Fikcja. Dla mnie awykonalne.

      Komentarz


      • #4
        „Politycy i policja uważają jednak, że możliwość przekroczenia dozwolonej prędkości o 10 km/h doprowadziła do tego, że (…)Kierowcy, poruszając się w dzień po terenie zabudowanym, są przyzwyczajeni do jazdy 60 km/h, chociaż ograniczenie wynosi 50 km/h.

        Nawet jeśli mam na liczniku 60 km/h to w rzeczywistości jadę kilka kilometrów wolniej… Jak zwykle tracą czas zamiast zrobić coś ze służbą zdrowia, samowolą urzędniczą i innymi, najwyraźniej przerastającymi ich możliwości intelektualne, problemami.
        Mój Milosz: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80496

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez PieTrzaK
          Fikcja. Dla mnie awykonalne.
          No raczej niestety wykonalne, bo przekroczyć o 1 km prędkość to wszyscy wiemy, że jest tylko jak mrugnąć okiem a jak ktoś ma sporo kucyków pod maską to juz nie wspomnę. Ja patrzę na ten pomysł i widzę raczej "drugie dno". Chyba potrzeba w kasie państwa więcej pieniędzy. Fotoradary zawiodły, straż miejska nękana jest w coraz większym stopniu przez ludzi takich jak "Emil" i jemu podobnych (przy okazji pozdrawiam i wielki szacun) a i miejsca ustawień foto się zmiejszyły, więc wymyślili. Pewnie takie głupoty naszym p(osłom) nie przychodziłyby do głowy gdyby mieli zniesiony immunitet do przypadków za wykroczenia drogowe i odpowiadaliby jak wszyscy użytkownicy dróg. Stawiam, że pomysłu nawet by nie było.

          Komentarz


          • #6
            Po pierwsze - jakby łapali każdego kto przekroczy o 1km/h to patrole byłyby tak zawalone robotą, że Ci śmigający po +50 mogliby praktycznie jeździć bezkarnie :wink:

            Po drugie - tolerancje urzędzeń pomiarowych to w najlepszym wypadku +- 1km/h, także minimalne wymagane przekroczenie to już +2 a nie +1 km/h :wink:

            Tylko pytanie o ile wzrosłoby zagrożenie na drogach jakby każdy jechał z gałami wklejonymi w licznik - "Łojezu, jadę 51, a teraz 52, o niee, JEB!". Dodatkowo warto wziać pod uwagę wspomnianą już niedokładność liczników. Kogoś zdrowo poniosło i tyle...

            Komentarz


            • #7
              Nie ma co sie dziwić, ludzie podatków nie płacą, młodzi wyjeżdżają, matki co raz mniej dzieci rodzą, administracja publiczna z roku na roku rośnie a więc koszty państwa rosną a pieniędzy co raz więcej brakuje więc się nie dziwię że na każdym kroku szukają kasy.
              Po za tym ci wszyscy posłowie muszą udawać że pracują więc wymyślają skąd tu jeszcze wyciągnąć kasę od "Kowalskiego"
              superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

              poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

              Komentarz


              • #8
                Re: Mandat za przekroczenie prędkości o 1 km/h?

                Zamieszczone przez bishop
                :
                Kolega bishop bije brawo pomysłowi karania za przekroczenie nawet o 1 km/h. Z tego wniosek, że sam jeździ idealnie przepisowo, a jednak na ileś tysięcy widzianych przeze mnie kierowców takiego ideała jeszcze nie spotkałem - zwłaszcza w miejscach, gdzie głupota ograniczenia aż bije po oczach i generalnie wszystkich ośrodkach mózgu.
                Gratuluję wyjątkowości.

                Komentarz


                • #9
                  Re: Mandat za przekroczenie prędkości o 1 km/h?

                  Zamieszczone przez Prekompilator
                  Zamieszczone przez bishop
                  :
                  Kolega bishop bije brawo pomysłowi karania za przekroczenie nawet o 1 km/h.
                  nie wyczułeś ironii?

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Prekompilator
                    Gratuluję wyjątkowości.
                    Dziękuję

                    Nieważny chory pomysł karania za pomiary w granicach błędu wskazań liczników i suszarek, tylko się do biednego bishopa przyp...ć , bo się ikonka nie podoba :helm

                    Komentarz


                    • #11
                      czekam jeszcze, aż wróci pomysł jakiegoś (p)osła ze dwie kadencje temu, by karać za nieumyte auto; lepszych dowodów na kompletne oderwanie rezydentów tego czegoś na Wiejskiej nie ma; nie ma jak wyrabianie szacunku do prawa, którego nie sposób wyegzekwować

                      jak usłyszałem o tym pomyśle, to się tylko roześmiałem - przecież teraz, gdy miśki widzą przekroczenie ~+10km/h to najczęściej odpuszczają-suszarka w dół i szukamy kolejnego płatnika; już widzę, jak trzepią wszystkich jadących +1, chyba jak tvn turbo przyjedzie :lol:

                      Komentarz


                      • #12
                        to też jest dla mnie paranoją: "Istnieje przepis, który zabrania pozostawiania włączonego silnika podczas postoju (powyżej jednej minuty) w obszarze zabudowanym. Grozi za to 100 zł mandatu. Jeśli jednak kierowca włączy silnik, aby rozgrzać auto, bo zamierza usunąć z niego śnieg czy lód, policjant nie powinien interweniować." np. nad morzem czasem stawałem sobie w aucie nad morzem na parkingu i miałem włączony silnik zimą, żeby ogrzewanie chodziło, dziś dostałbym za to mandat. Te europejskie normy to paranoja.

                        Komentarz


                        • #13
                          A zatem Panowie pędem głosować na POsłów w przyszłym roku :-)
                          Niech żyje (im) się lepiej

                          Komentarz


                          • #14
                            kamel1980, spokojnie, oni się zawsze wyżywią :evil:
                            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                            Komentarz


                            • #15
                              piramida a pewnie, że tak :-)
                              Zresztą wielu z nich przerwało jakąś tam swoją działalność, podczas kadencji popracują nad jej rozwojem, wyrobieniem znajomości, kontaktów, itp., a po kadencji spokojnie sobie do niej wrócą.
                              Ostatnio też gdzieś mi się obiło o uszy/oczy, że marzy im się przeforsowanie ustawy, która zapewniłaby im zasiłek dla bezrobotnych (p)osłów w kwocie 4.000 zł dla (p)osłów, którzy po przegranych wyborach mieliby problem ze znalezieniem pracy..

                              No ale cóż zrobić, skoro naród to akceptuje - jakby nie było mamy demokrację

                              Komentarz


                              • #16
                                Re: Mandat za przekroczenie prędkości o 1 km/h?

                                Zamieszczone przez kw82
                                Zamieszczone przez Prekompilator
                                Zamieszczone przez bishop
                                :
                                Kolega bishop bije brawo pomysłowi karania za przekroczenie nawet o 1 km/h.
                                nie wyczułeś ironii?
                                W sumie przyklaskiwanie ww. pomysłowi jest tak głupie, że faktycznie powinienem się domyśleć, że to ironia.

                                Precyzując: ironia jest jak najbardziej na miejscu.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ja im Q-rwom pokaże na wyborach! Nie wiem czy dostanę "owocka" od adminów, ale napisze chu...j w d...e wszystkim matołom co uchwalają takie przepisy zamiast zająć się poważnymi problemami w kraju...
                                  Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                  http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                  Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Przeciez kiedys sami POwpadaja te gamo..e w swoje sidła. Bo to, że teraz maja czapke z lampasem - tudzież legitymacje P(osla) to za xx czasu wrócą na ziemie. Juz tych "szczekających" - jakiś tam %% ludzie w wyborach do PE posłali w pierony.
                                    Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      mkania777, przecie o hajs i Twój portfel chodzi, żeby jak najwięcej od Ciebie w sposób formalny wydoić, to normalne niestety już u nas :evil:

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Przerzucam się na jakiś czas na Renię 1,5 DCI (65 KM)... wczoraj dostałem 6 punktów za prędkość i brak pasów... 400 metrów od domu. Osłabiłem sam siebie.. :x . Przynajmniej panowie Policjanci mili byli. :? Choć 50km/h na prostej 1,5 km nowej drodze w zasadzie poza terenem zabudowanym (bo 4 domy na krzyż) z oddzielną i znajdująca się daleko od szosy ścieżką rowerową, to jakiś absurd.
                                        Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                                        "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                                        Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          O 113 km/h więcej niż w tytule tego tematu

                                          Czyżby słowa swoje o bezpieczeństwie na drogach a działanie inne propagatora tego bezpieczeństwa...

                                          Bez prawa jazdy nie byłoby czaru rajdowego :?:

                                          Sprawa została utajniona ze względu na „interes prywatny” kierowcy

                                          Blokada serwisu - TVN24
                                          O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                          O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                          =================================================

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez PieTrzaK
                                            (...)
                                            Tylko pytanie o ile wzrosłoby zagrożenie na drogach jakby każdy jechał z gałami wklejonymi w licznik - "Łojezu, jadę 51, a teraz 52, o niee, JEB!".(...).
                                            W wielu krajach, gdzie restrykcyjnie przestrzega się tych 50/h, dochodzi jednak do znacznie mniejszej ilości wypadków i jakoś tam, nikt na tą pięćdziesiątkę nie narzeka.

                                            Jak dla mnie, to jestem ZA fotoradarami i nawet co przysłowiowe 100m - i to mogą stać w krzakach, na krzakach i pod krzakami i jeśli będą wiarygodne, to nawet z satelitów.
                                            Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Ok, tylko nie jesteś w stanie przy niedokładności prędkościomierza stwiedzić czy jedziesz 50,51 czy może 48. Powinna być rosądna tolerancja.. :wink:

                                              BTW, mały odkopik

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Nie spotkałem się jeszcze z autem, które pokazując 50/h, jedzie nawet te 2-3 km szybciej.
                                                Jak dotąd, zawsze tylko jedzie się o te 2-3 a nawet 5 wolniej.
                                                Tym samym, nawet jak będzie na liczniku 52/h, to nie przekracza się tej pięćdziesiątki.

                                                Myślę jednak, że tolerancja 2-3/h nie byłaby krzywdzącą nikogo.
                                                Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez PieTrzaK
                                                  BTW, mały odkopik
                                                  Spójrz na mój post. Bo temat bieżący chociaż dotyczy przekroczenia nie o 1km/h ale "troszeczkę" więcej :szeroki_usmiech

                                                  A w krajach restrykcyjnie przestrzegających przekroczenia prędkości nawet o kilka km/h wychodzą z założenia, że przepisy co, jak i za ile są podane w ustawach do publicznej wiadomości :idea: I to pozostaje bez komentarza :!:
                                                  O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                                  O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                                  =================================================

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X